انواع مدل های تب سنج دیجیتال مورد استفاده

یکی از ابزار پر کاربرد پزشکی تب سنج ها هستند که با نام اختصاصی ترمومتر شناخته می شوند و هر گاه احساس کردید که دمای بدن شما بالاست می توانید از انواع تب سنج های موجود استفاده نمایید و توصیه ما به شما عزیزان این است که در کیف لوازم پزشکی خود آن را داشته با شید که در صورت لزوم از آن استفاده نمایید.

آخرین ویرایش : 26 مهر 1400

انواع مدل های تب سنج دیجیتال مورد استفاده

یکی از ابزار پر کاربرد پزشکی تب سنج ها هستند که با نام اختصاصی ترمومتر شناخته می شوند و هر گاه احساس کردید که دمای بدن شما بالاست می توانید از انواع تب سنج های موجود استفاده نمایید و توصیه ما به شما عزیزان این است که در کیف لوازم پزشکی خود آن را داشته با شید که در صورت لزوم از آن استفاده نمایید. ما در این مقاله می خواهیم انواع تب سنج ها و طریقه استفاده از تب سنج دیجیتال و همچنین قیمت آنها را با شما در میان بگذاریم تا بتوانید بهترین خرید را با بالاترین کیفیت در اختیار داشته باشید زیرا در بازار مدل های بسیاری وجود دارد و برای انواع کاربری ها در نواحی مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرند. قبل از این که بدانید کدام تب سنج و دما سنج برای شما مورد نیاز است باید ویژگی های آن را بدانید. پس با ما همراه شوید.

 تب سنج ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند : 

تب سنج دیجیتالی

تب سنج غیر دیجیتالی

تب سنج های دیجیتالی دارای انواع و مدل های بسیاری هستند و با کسترش فناوری و تکنولوژی طراحی و تولید شده اند و در این مدل ها سعی بر آن شده تا بتوانند دقیق ترین خالت را نمایش دهد و کمترین ضریب خطا را داشته باشد. تب سنج های دیجیتال دارای یک صفحه نمایش دیجیتالی و گرافیکی هستند و بسته به نوع و مدل و همچنین ویژگی های خاص قیمت گذاری می شوند. حال که با کلیات دستگاه تب سنج دیجیتال آشنا شدید به انواع آن می پردازیم تا بتوانید بسته به نیاز بهترین انتخاب را داشته باشید.

تب سنج های دیجیتال دارای سنسور های حرارتی هستند که هم به صورت لیزری و هم به صورت تماس با بدن می توانند دقیق ترین نتایج را به شما نشان دهند. این نوع از تب سنج ها را قبل از استفاده حتما باید به دستور العمل های داخل کارتن آن توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین و دقیق ترین نمونه عدید را در اختیار داشته باشید.

تب سنج های دیجیتال می تواند به چند روش مورد استفاده قرار بگیرد که شامل :

1- تب سنج دیجیتال دهانی

2- تب سنج دیجیتال زیر بغل

3- تب سنج دیجیتال معقدی

4- تب سنج دیجیتال گوش

5- تب سنج دیجیتال پیشانی

این روش ها جز متداول ترین ها هستند و اغلب برای تعیین دمای بدن از آنها استفاده می شود. در روش دهینی تب سنج دیجیتار را که مشخصه مخصوص دارد را در دهان گذاشته و میزان دوای بدن را به شما نشان می دهد. در روش زیر بغل نیز به همان صورت می باشد و فرد معاینه شونده می تواند سنسور را در زیر بغل خود گذاشته و میزان دقیق دمای بدن خود را دریابد. روش سوم بیشتر برای نوزادان استفاده می شود زیرا نوزادان در دو روش بالا نمی توانند به درستی دما را نشان دهند به همین دلیل از تب سنج های دیجیتال به صورت معقدی استفاده می شود. شما می توانید نوزادان زیر 3 ماه را نیز با همین روش اندازه گیری دما نمایید. در روش چهارم  که از طریق گوش امکان پذیر است می توانید دستگاه را به داخل گوش منتقل نمایید و میزان تب و دمای بدن را نمایان کنید اما این روش بسیار خطرناک است و برای کودکان و همچنین نوزادان قابل اجرا نیست و احتمال خطا در سنجش دما بسیار بالاست و ممکن است موجب گوش درد و بیماری هایی از این قبیل گردد.

روش آخر که پیشانی نام دارد یکی از راه های دقیق و همچنین بسیار قدیمی و مورد تایید پزشکان می باشد که از این طریق می توانید با دستگاه لیزری دیجیتال و همچنین تب سنج های دیجیتال معمولی از این روش استفاده نمایید. این روش بیشتر برای بزرگسالان پیشنهاد می شود و همان طور که از اسمش پیداست ترمومتر را بر روی پیشانی گذاشته و میزان دما و تب بدن را اندازه گیری می نماید. 

یک نکته : سعی کنید از دستگاه مناسب برای استفاده از روش های بالا استفاده نمایید و حتما پس از هر بار استفاده به طور کامل آن را ضد عفونی نمایید. همچنین سعی کنید پس از استفاده دست های خود را شستشو یا ضد عفونی نمایید.

نکات مهم در هنگام خرید تب سنج های دیجیتال :

یکی از مهمترین عواملی که باید در هنگام خرید تب سنج دیجیتالی مد نظر قرار دهید میزان دقت و کیفیت دستگاه است که این امر بسیار مهم بوده و اگر دستگاه خریداری شده از کیفیت و مرغوبیت و دقت بالایی برخوردار نباشد موجب زیان های جبران نا پذیری و نهایتا موجب مرگ فرد می شود.

در هنگام خریدانواع تب سنج دیجیتال به متناسب بودن دستگاه دما سنج بسیار دقت داشته باشید و بدانید که برای چه گروهی سنی خریداری می نمایید به عنوان مثال تب سنج دیجیتال نوزادان را نمی توانید برای بزرگسالان استفاده نمایید و روش استفاده آنها نیز با هم متفاوت می باشد.

دستگاه تب سنج دیجیتالی را انتخاب کنید که بتواند تمامی واحد های سنجش گرما مانند سلسیوس و فارنهایت را پشتیبانی نماید.

سرعت نمایش یکی دیگر از نکاتی است که باید در هنگام خرید تب سنج دیجیتال آن را مورد نظر قرار دهید به عنوان مثال نوزادان نمی توانند درد را تحمل نمایند و دستگاه باید در چند ثانیه و سرعت بالا با دقت عالی آن را به شما نمایش دهد.

گارانتی و خدمات پس از فروش هم جز مواردی است که در هنگام خرید باید به آن دقت داشته باشید زیرا ممکن است که قطعه یا نرم افزار دستگاه خریداری شده پس از استفاده خراب یا معیوب شود. 

دستگاه تب سنجی را انتخاب نمایید که دارای نمایش گر با نور مناسب باشد تا بتوانید در طول شب به راحتی از آن استفاده نمایید. همچنین دستگاهی را انتخاب کنید که مطابق با تکنولوژی روز باشد و بتواند آپشن های مختلفی را در اختیار شما قرار دهد و از نظر سایز و وزن بسیار خوش دست و سبک باشد.

قیمت دستگاه تب سنج دیجیتال:

به دلیل رقابتی بودن و همچنین قابلیت ها و ویژگی های بخصوص هر تب سنج میزان قیمت با هم متفاوت می باشد و نکاتی که در بالا به آن اشاره شد نیز مزید بر علت می باشد و برند ها با لیسانس های مختلف بر قیمت تاثیر گذار است. 

برای خرید بهترین تب سنج های دیجیتال با ارزان ترین ، با کیفیت ترین و همچنین مطرح ترین برند ها می توانید با ما در فروشگاه اینترنتی سلامت کالا در ارتباط باشید و مشاوره تخصصی را از ما بخواهید. این نکته را در نظر داشته باشید که فعالیت ما در فروشگاه اینترنتی salamatcala  به صورت کلی بوده و می توانید تمامی محصولات بهداشتی ، درمانی ، پزشکی و ارتوپدی را از ما بخواهید و قیمت ها را یکدیگر مقایسه نمایید و بعد از آن خرید خود را انجام دهید.