در زمان خرید شکم بند طبی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

چنانچه به دنبال ایجاد تناسب در ناحیه شکمی و ترمیم بافت آسیب به هردلیلی (چاقی، ضعف عضلانی، زایمان و یا عمل های جراحی) در قسمت شکم و پهلو می باشید می توانید از شکم بندهای طبی استفاده کنید. در ادامه به مبحث در زمان خرید شکم بند طبی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ می پردازیم تا با اصول اصلی در خرید شکم بند طبی و کلیه بند طبی بیشتر آشنا شوید.

آخرین ویرایش : 13 شهریور 1400

در زمان خرید شکم بند طبی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

چنانچه به دنبال ایجاد تناسب در ناحیه شکمی و ترمیم بافت آسیب به هردلیلی (چاقی، ضعف عضلانی، زایمان و یا عمل های جراحی) در قسمت شکم و پهلو می باشید می توانید از شکم بندهای طبی استفاده کنید. در ادامه به مبحث در زمان خرید شکم بند طبی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ می پردازیم تا با اصول اصلی در خرید شکم بند طبی و کلیه بند طبی بیشتر آشنا شوید. در این مقاله به نکات مهم قبل از خرید زانو بند طبی میپردازیم برای خرید اینترنتی محصولات طبی با ما همراه باشید.

نکات مهم در انتخاب محصولات شکم بند طبی و کلیه بند طبی

جنس شکم بند

خرید شکم بند و کلیه بند طبی اصولا از نوع کشی و الاستیکی می باشد. جنس محصول باید ضد حساسیت بوده و قابل شستشو باشد. 

اندازه مناسب 

از شکم بندهای طبی متناسب با سایز دورکمر ، پهلو و هم چنین شکم خود خریداری نمایید. با استفاده از راهنمای تعیین سایز به راحتی می توانید کلیه بند طبی و شکم بند طبی اندازه خود را انتخاب نمایید.

امکان تنظیم سایز در شکم بند طبی

توجه به راحتی در انتخاب یک شکم بند اهمیت زیادی دارد زیرا ممکن است برای ماه های طولانی و یا زمان های استفاده طولانی مورد استفاده باشند. استفاده از شکم بند ممکن است در روزهای اول زیاد خوشایند نباشد با گذشت زمان به انها عادت خواهید کرد.

Image

قیمت شکم بند طبی 

انتخاب شکم بند از برندهای معروف و کمپانی های شاخص در قیمت شکم بند طبی تاثیر می گذارد. تمام موارد گفته شده در قیمت شکم بند طبی موثر است. استفاده از شکم بندهای لاغری ارزان قیمت ممکن است بعد از مدتی کارایی و کشسانی خود را از دست بدهند. پس به دنبال شکم بندهای طبی با کیفیت و جنس مرغوب باشد. در سایت سلامت کالا می توانید به راحتی از محصولات با استاندارد و مرغوب دیدن کنید و خرید انواع شکم بند طبی و کلیه بند را به آسانی انجام داده و درب منزل تحویل بگیرید.

Image

نکات مهم قبل از خرید کلیه بند طبی 

کلیه بند طبی وظیفه نگه داری از کلیه ها را به عهده دارد. کلیه ها در پشت بدن و بالای کمر قرار دارند برای نگه داری از کلیه ها خصوصا در فصول سرد سال می توانید از کلیه بندهای طبی استفاده نمایید. 

کلیه بند طبی نام سنتی پهلو بند و شکم بندهای طبی امروزه می باشد. کلیه بندها ، کمربندهایی پهن است که از ناحیه زیر سینه تا روی باسن را پوشش میدهد. کلیه بند طبی برای مواقعی که کلیه ها دچار سرما خوردگی یا درد میشوند مورد استفاده هستند. این محصول برای گرم نگه داشتن کلیه ها استفاده میشود. از موارد کاربرد کلیه بند طبی که قبل از خرید آنها مورد نیاز است بدانید می توان به موارد زیر اشاره کرد.

- کلیه بند طبی، از نفوذ سرما جلوگیری میکند.

- سرعت به روند بهبود کلیه های آسیب دیده 

- قیمت مناسبی دارد ، و برای پیشگیری از سرما خوردگی و درد در قسمت کمر و شکم مناسب است.

- تسکین دردهای کمر و شکم ، بعد از زایمان

- تسکین دهنده درد های شکم و ستون فقرات


Image

انواع کلیه بند طبی

کلبه بند در دو مدل کلیه بند طبی پشم شتر، کلیه بند طبی مدرن یا پهلو بند تولید و به بازار ارائه میشود.

کلیه بند پشم شتر از الیاف بهداشتی شتر با رنگ قهوه ای ساخته میشوند. این کلیه بند دارای چسب پهن برای متصل کردن انتهای کلیه بند به یکدیگر استفاده میشود. این محصول به دلیل ضد حساسیت و ضد تعریق بودن از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر کمربندهای برخوردار است. پوشش های پشم شتر (در قسمت استفاده شده) باعث گرم شدن و گردش خون بیشتر می شود. که این امر به کاهش درد های موضعی کمک بسزایی می نماید.

کلیه بندهای مدرن به کمربندهایی گفته میشود که قسمت زیر سینه تا روی باسن را پوشش میدهند. این نوع از کلیه بندها در رنگ های سفید ، خاکستری و کرم تولید میگردند. الیاف استفاده شده در کلیه بندها به صورت کشسانی بوده و همگی ضد حساسیت می باشند. کلیه بندهای طبی توسط دو چسب پهن استفاده شده به راحتی با اندام فرد استفاده کننده فیکس شده و باعث گرم شدن ناحیه مورد استفاده میشوند. شکم بند یا کلیه بندهای طبی از الیاف پنیه ،سیلیکون و یا تمام کش ساخته میشوند تا سازگاری بشتری با پوست بدن داشته باشند.

از جمله نکات مهم قبل از خرید کلیه بند طبی که باید در نظر گرفته شود میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

 استفاده از هرگونه شکم بند طبی یا کلیه بند طبی برای بانوان باردار توصیه نمی شود این افراد باید از شکم بندهای مخصوص بارداری استفاده نمایند تا فشار به شکم وارد نشود. با توجه به اناتومی بدن خود از کلیه بندهای طبی استفاده نمایید. برای انتخاب بهتر قبل از خرید کلیه بندهای طبی برای دردهای ستون فقرات با پزشک خود مشورت کنید.

Image

نکات مهم در انتخاب محصولات زانو بند طبی

در طی انجام کارهای روزانه ممکن است دچار زانو درد شوید و این دردها بر زندگی روزمره شما تاثیر بگذارد استفاده از انواع زانو بند طبی به کاهش درد در این ناحیه بدن کمک بسیاری میکند. زانو بند طبی برای حمایت از زانو و در هنگام درد، ناپداری زانو ، ناهمترازی زانو ، زاویه زانو و کاهش تورم استفاده میشوند. مدلهای مختلفی برای زانو بندها موجود می باشد که قبل از خرید زانو بندهای طبی باید با آنها آشنا شوید ، در ادامه به آنها می پردازیم : 

زانوبند طبی استوانه ای : جهت استفاده برای کاهش درد و التهاب در قسمت استفاده شده می باشد. این زانوبند مانند یک آستین عمل کرده و زانو ها را گرم نگه داشته و باعث گردش خون بیشتر میشود. این زانو بندها برای صدمات سطحی استفاده میشوند.

مدل بارانداز: برای کاهش فشار برروی کاسه زانو استفاده میشود و التهاب و درد در این نقطه را کاهش میدهد.

زانو بند لولا دار: این نوع برای مواردی که آسیب زیادی به زانو وارد شده است مورد تایید هستند. این مدل دارای قفل هستند و از گردش و خم و راست شدن زانو جلوگیری میکنند. این محصول فقط توسط پزشک توصیه میشود. اقدام به خرید خود سرانه از این محصول ننمایید.

مدل زانو بند پایدار کننده : این محصول برای مواقعی که فرد احتیاج به جراحی دارد استفاده میشوند. طول این زانو بند از کشاله ران تا ساق پاست و در ساختار داخلی آنها از دو محافظ کمک گرفته شده تا از آسیب به رباط ها جلوگیری شود. 

از نکات مهم قبل از خرید زانو بند طبی می توان به سایز مناسب ان با زانو فرد اشاره کرد. از زانو بندهایی متناسب با اندازه زانو خود استفاده کنید.

Image

زانو بند طبی در زمان های خاصی مورد استفاده هستند که در ادامه به انها میپردازیم:

- هنگامی که به رباط زانو صدمه وارد شده باشد.

- زانو ورم کرده و درد میکند.

- برای کنترل بهتر ماهیچه های زانو

- پس از صدمه به زانو ، حرکات زانو ها غیر طبیعی باشند.

حالا که به نکات قبل از خرید محصولات ، زانو بند طبی ، شکم بند طبی و کلیه بند طبی آشنا شدید به راحتی می توانید خرید اینترنتی محصولات طبی را از سایت سلامت کالا انجام دهید و فقط با چند کلید محصول خریداری شده را درب منزل تحویل بگیرید.