روش تشخیص ماسک تقلبی و اصلی سه لایه و ماسک سه بعدی

یکی از متئاول ترین و پر مصرف ترین ابزار بهداشتی و مراقبتی پزشکی در این چند سال اخیر برای جلوگیری از بیماری های تنفسی و بخوصوص جهت جلوگیری از انتقال و دریافت ویروس کرونا استفاده از ماسک است ا استفاده از ماسک ها می توانید اقدامات پیشگیرانه ای را در برابر بیماری های تنفسی داشته باشید. در این روز ها که شیوع انواع بیماری های ویروسی و آلودگی هوا بسیار شدید تر شده می بایستی از ماسک های اورجیتال و اصلی استفاده نمایید

آخرین ویرایش : 09 شهریور 1400

روش تشخیص ماسک تقلبی و اصلی سه لایه و ماسک سه بعدی

یکی از متئاول ترین و پر مصرف ترین ابزار بهداشتی و مراقبتی پزشکی در این چند سال اخیر برای جلوگیری از بیماری های تنفسی و بخوصوص جهت جلوگیری از انتقال و دریافت ویروس کرونا استفاده از میاسک است. با استفاده از ماسک ها می توانید اقدامات پیشگیرانه ای را در برابر بیماری های تنفسی  داشته باشید. در این روز ها که شیوع انواع بیماری های ویروسی و آلودگی هوا بسیار شدید تر شده می بایستی از ماسک های اورجیتال و اصلی استفاده نمایید. زیرا با استفاده از ماسک های تقلبی هم به سلامتی خود ضرر می رسانید و هم هیچ گونه فایده ای برای جلوگیری از انتقال ویروس ها برای شما ندارد.

بنابراین استفاده از ماسک برای همه مردم اعم از افراد بیمار و سالم در مکان های شلوغ و پرتردد ضروری است زیرا بیماری کرونا در برخی افراد علائم ظاهری ندارد و نمی توان افراد بیمار و ناقل را شناسایی کرد. متاسفانه برخی از افراد سودجو در کشور به تولید ماسک تقلبی پرداخته اند، ماسک هایی که نمی تواند شما را در برابر بیماری مصون دارد به همین دلیل مهارت تشخیص ماسک اصل از ماسک تقلبی در چنین شرایطی برای تمام افراد جامعه ضروری است.

ما در این مقاله به شما روش های تشخیص ماسک های اصلی سه لایه و سه بعدی را از ماسک های تقلبی یاد خواهیم داد تا در هنگام خرید بتوانید بهترین و با کیفیت ترین ماسک سه لایه را خریداری نمایید و بهتر است آن را باز نشر داده تا افراد سودجو نتوانند به کار خود ادامه داده و باعث انتقال بیماری های عفونی و ریوی شوند و تمام احاد جامعه بتوانند خریدی مطمئن و همچنین با کیفیت داشته باشند.

Image

برای تشخیص ماسک های سه لایه و سه بعدی از تقلبی بهتر است از روش های زیر اقدام نمایید تا خریدی آسان و همچنین با ضمانت اصل بودن کالا را در اختیار داشته باشید پس با ما همراه باشید.

1- یکی از متئاول ترین روش های تشخیص ماسک های اصلی از تقلبی ، خرید آنها از مکان های نا مناسب مانند مترو و ... می باشد زیرا باید بهترین ماسک های سه بعدی و سه لایه را از داروخانه های مجاز تهیه نمایید و همیشه به این نکته توجه داشته باشید که از برند های معتبر و دارای بسته بندی های مجاز استفاده کنید شاید هزینه شما قدری زیاد تر شود اما الویت با سلامتی شماست پس در حفظ آن کوشا باشید.

Image

2- همیشه به شکل ظاهری ماسک دقت داشته باشید که متریال ساخته شده در آن به چه میزان است و همچنین کش های آن به درستی اتصال پیدا کرده یا خیر  همچنین در ماسک های اصلی و اورجینال طراحی به گونه ای است که صورت فرد استفاده کننده کاملا پوشانده می شود و نمی گذارد تا جریان هوا و گرد و غبار به صورت مستقیم و از بغل ها وارد دهان و بینی شوند. زیرا ماسک های سه لایه و سه بعدی اصلی دارای فیلتر می باشند. 

3- ماسک خریداری شده اگر به صورت تقلبی باشد پس از استفاده تغییر رنگ داده و از شکل اصلی خود خارج می شود و باید به صورت باشد که الیاف داخلی ماس به صورت چسبیده و نباید چروک شود. زیرا اگر تقلبی باشد باعث جریان هوا شده و زدن یا نزد ماسک هیچ فرقی ندارد. در هنگام خرید ماسک های سه بعدی و سه لایه دقت داشته باشید که استحکام مناسبی داشته باشد و به گونه ای باشد که از بینی تا زیر چانه را بپوشاند و شل نشود.

4- در هنگام خرید ماسک سه لایه و سه بعدی اصلی دقت داشته باشید تا حتما به صورت سه لایه باشند زیرا لایه میانی آنها دارای یک فیلتر با نام MELTBLOON یا ملت بلون است که این فیلتر باعث می شود که هوای سالم وارد بدن و مجرای تنفسی شود و نمی گذارد که ذرات معلق در هوا و ریز گرد های هوا وارد ریه فرد استفاده کننده شود پس می توانید با در اختیار داشتن این نوع از ماسک ها به راحتی از آنها اسنفاده نمایید و از سلامتی خود بهره کافی را ببرید.

Image

5- شاید برای شما سوال پیش بیایید که ملت بلون چه چیزیست و دارای چه ویژگی هایی می باشد. ملت بلون لایه میانی استفاده شده دارای نرمی خاص و انعطاف پذیری بالایی است ، مایعات را از خود عبور نمی دهد و مانند سد عمل می نماید. از نوعی پارچه با الیاف بسیار ریز بافته شده است. باعث می شود که تنفس به راحتی انجام شود و مانند ماسک های تقلبی نمی گذارد که تنفس به تنگ بیاید. در برابر مواد شیمیایی و مضر بسیار مقاوم است. 

یک راه بسیار ساده برای تشخیص این نوع از لایه بر روی ماسک وجود دارد که می توانید ماسکی را که خریداری کرده اید و استاندارد و اصلی است را از وسط قیچی کنید و لایه فیلتر را جدا نمایید و سپس بر روی آتش فندک یا شعله گاز قرار دهید اگر آتش بگیرد ماسک شما تقلبی است و اگر ذوب شود این لایه ملت بلون است و ماسک شما اصلی می باشد. یا می توانید به ماسک آسیب نزنید و بر روی صورت قرار دهید و شمعی را روشن نمایید و بعد از آن اقدام به خاموش کردن شعله آن از حالت مستقیم کنید اگر فوت شما به آن برسد و خاموش شود ماسک تقلب بوده و از لایه فیلتر دار استفاده نشده است.

پیشنهاد می شود که از ماسک های سه لایه و س بعدی در اماکن پر تردد و شلوع به صورت دوتایی و دبل استفاده نمایید تا از ابتلا به بیماری های ویروسی از جمله کرونا جلوگیری نمایید. بهترین ماسک های سه لایه ماسک های جراحی می باشند و می توانید برای انمجام امور از آنها در طول روز استفاده نمایید. 

یکی از دغدغه های خانواده های ایرانی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا خرید کردن در محیط های شلوغ می باشد. ما برای این کار نیز پیشنهادی داریم و می توانید برای خرید اینترنتی ماسک سه لایه و سه بعدی اصلی با ما در تماس باشید و به راحتی از فروشگاه ما خرید نمایید و درب منزل آن را تحویل بگیرید و مطمئن باشید که این محصولات اصلی بوده و به راحتی می توانید از آن استفاده نمایید. این نکته را توجه داشته باشید که ماسک های سه لایه و سه بعدی یک بار مصرف می باشند و باید به طور منظم آنها را تعویض نمایید. برای خرید اینترنتی ماسک  سه بعدی و سه لایه می توانید به سایت فروشگاه اینترنتی سلامت کالا مراجعه نمایید و از تخفیفات و همچنین قیمت ها را با یکدیگر مقایسه کنید و بتوانید با کمترین هزینه بهترین کیفیت را تجربه نمایید.