نکاتی مهم در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا

هر انسان برای بقا و همچنین داشتندستگاه تنفسی سالم نیاز به هوایی مطلوب برای نفس کشیدن دارد از این رو می توانید با خرید دستگاه تصویه هوا به این امر واقف گردید و محیط زندگی و محل کار خود را عاری از وجود باکتری ها و ضرات مضرر داخل هوا کنید.

آخرین ویرایش : 26 مهر 1400

نکاتی مهم در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا

هر انسان برای بقا و همچنین داشتندستگاه تنفسی سالم نیاز به هوایی مطلوب برای نفس کشیدن دارد از این رو می توانید با خرید دستگاه تصویه هوا به این امر واقف گردید و محیط زندگی و محل کار خود را عاری از وجود باکتری ها و ضرات مضرر داخل هوا کنید. شما می توانید با خرید دستگاه تصفیه هوا محیطی ایمن داشته باشید و تنفسی با هوای سالم را در اختیار داشته باشید. دستگاه های تصفیه هوا دارای تنوع بالا در نوع و مدل و همچنین برند های مختلف هستند و باید بدانید که کدام دستگاه تصفیه هوا برای محیط پیرامون شما بهتر است و در این مطلب می خواهیم یاد آور شویم که چه نکاتی در هنگام خرید دستگاه تصویه هوا الزامی است.

همان طور که در بالا به آن اشاره شد دستگاه تصفیه هوا دارای تنوع گسترده ای در مدل و نوع می باشد و می توانید با تکیه به مواردی که در پایین به آنها می پردازیم خریدی آسان را داشته باشید.

یکی از اصلی ترین نکاتی که در هنگام خرید انواع دستگاه تصفیه هوا باید به آن دقت داشته باشید نوع فیلتر آن اسنت که به عنوان قلب دستگاه از آن یاد می شود و باید با برترین و بهترین نوع مواد اولیه ساخته شده باشد تا بتواند هوایی بدون آلاینده های مضر را در اختیار شما قرار دهد. یکی از برترین نوع فیلتر ها در برند های خارجی و داخلی فیتر های هپا می باشد که در بسیاری از دستگاه های تصفیه کننده هوا مورد استفاده قرار می گیرد و برای از بین بردن بو و آلاینده های شیمیایی از انواع فیلتر های کربن اکتیو استفاده می شود. به این نکته دقت داشته باشید که در هنگام خرید دستگاه باید بدانید که میزان حجم این فیلتر ها چه میزان است و عمر مفید آنها چقدر می باشد.

قدم بعدی در خرید دستگاه تصفیه هوا به میزان حجم هوا دهی و همچنین میزان و تعداد فن های دستگاه اختصاص می یابد. حجم هوادهی همان CADR می باشد که در واقع سرعت پاکسازی و تصفیه هوا را مشخص می کند. دستگاه تصفیه هوا برای آن که بتواند حجم قابل قبولی از هوا را به داخل منتقل کند باید فن های بخصوص و بسیار قدرتمندی در عین خال بی صدا داشته باشد و هرچه این میزان بالاتر و بیشتر باشد می تواند سرعت بالاتری در تصفیه هوا و پاکسازی هوای محیط داشته باشد. میزان برق مصرفی دستگاه تصفیه هوا همانند یک لامپ کم مصرف می باشد و می توانید در طول شبانه روز و 24 ساعته از آن استفاده نمایید.

میزان ابعاد و انداره دستگاه تصفیه هوا بسیار نکته مهمی در هنگام خرید می باشد زیرا با جاگیر بودن آن نمی توانید در هر کجا و مکان از آن استفاده نمایید. شکل ظاهری هم بسیار اهمیت دارد و باید زیبا و مکمل فضا و دکوراسیون شما باشد. از این رو شرکت های تولید کننده توانسته اند پوسته و کابینت های زیبایی برای دستگاه های تصفیه هوا ایجاد کنند.

در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا باید به محل و محیط استفاده دستگاه دقت داشته باشید و بدانید که اقلیم و نوع آب و هوای محیط و فضا به چه گونه ای می باشد. به عنوان مثال شهر تهران بیشتر آلودگی آن برای آلاینده هی ماشین ها و ترافیک آن است که از ذرات PM تشکیل شده است. یا در شهر های جنوبی کشور به دلیل گرد و خاک میزان آلودگی هوا متفاوت می باشد و باید دستگاه تصفیه هوا را متابق با نوع اقلیم انتخاب نمایید و به این نکته توجه داشته باشید که دستگاه های خارجی نیز برای اقلیم و نوع آب و هوای کشور سازنده ساخته و تولید شده اند. 

یکی از نکات قابل توجه امکانات دستگاه تصفیه هوا می باشد که در بعضی از آنها سنسور های مختلفی تعبیه شده اند تا بتواند در هنگام آلودگی بیشتر آن را تشخیص داده و سرعت و حجم هوادهی را دو چندان نماید تا پاکسازی به صورت گسترده ایجاد شود.

برند های تخصصی یکی دیگر از نکاتی قابل توجه در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا می باشد زیرا دارای انواع تضمین و خدمات پس از فروش می باشند و بعد از استفاده و به اتمام رسیدن فیلتر ها می توانید باز آنها را خریداری نمایید و قطعات آکبند را استفاده نمایید . همچنین دارای گارانتی و اصالت کالا نیز می باشند. 

آخرین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید مراقبت های پس از خرید دستگاه تصفیه هوا می باشد که با این کار می توانید در هزینه های اضافی و جانبی صرفه جویی نمایید و به این نکته توجه کنید که در طول روز کمتر از چنجره های شرکت و منزل استفاده کنید تا آلایند ها نتوانندنفوذ به داخل داشته باشند.

تمام مواردی که در بالا به آن اشاره شد چکیده ای از یک خرید موفق دستگاه تصویه هوا می باشد و می توانید با تکیه بر آنها به راحتی و بسیار آسان آن را خریداری نمایید و از هوای تولید شده مطلوب پیرامون خود لذت کافی را برده و تنفسی راحت و آسوده در طول شبانه روز داشته باشید.