نکات مهم در خرید و انتخاب بالش طبی و پشتی طبی

بالش طبی به گونه ای طراحی شده که بتوان به راحتی در تخت ، صندلی و یا پشتی صندلی استفاده شوند.جهت اطمینان از صحیح و اصولی قرار گرفتن بدن و حمایت از یک بخش و یا چند بخش بدن این بالش ها مطابق با دستور العمل و استانداردهای ارتوپدی طراحی و ساخته میشوند. چندین مدل از بالش های طبی در بازار موجود است. جهت راحت تر شدن انتخاب باید به نکات مهم در خرید و انتخاب بالش طبی و پشتی طبی قبل از خرید آگاه باشد.

آخرین ویرایش : 13 شهریور 1400

نکات مهم در خرید و انتخاب بالش طبی و پشتی طبی

بالش طبی به گونه ای طراحی شده که بتوان به راحتی در تخت ، صندلی و یا پشتی صندلی استفاده شوند.جهت اطمینان از صحیح و اصولی قرار گرفتن بدن و حمایت از یک بخش و یا چند بخش بدن این بالش ها مطابق با دستور العمل و استانداردهای ارتوپدی طراحی و ساخته میشوند. چندین مدل از بالش های طبی در بازار موجود است. جهت راحت تر شدن انتخاب باید به نکات مهم در خرید بالش طبی و پشتی طبی قبل از خرید آگاه باشد. در این مقاله به معرفی انواع بالش های طبی و کاربردهای آن می پردازیم تا در انتخاب خرید بالش طبی به شما کمک کرده باشیم.

بالش های طبی این روزها از نوعی فوم حافظه دار ساخته می شوند که به گرما بدن حساس بوده و در تماس با آن تغییر شکل مطابق با بدن ایجاد می شود. در بعضی از بالش های طبی شکل قبلی بالش بلافاصله بدست می اید و در بعضی دیگر کمی زمان بر است. بالش درمانی یا استفاده از بالش های طبی برای از بین بردن و مداوای بیماری ها استفاده میشوند. از جمله امراضی که این بالش ها می توانند در درمان انها موثر باشند می توان به : خرناس کشیدن ، اختلالات تنفسی و آپنه ، بی خوابی، مشکلات گردش خون، درد های کمر و گردن، درد های عصبی، سیاتیک و انواع برگشت اسید معده اشاره نمود.

قبل از خرید بالش های طبی باید بدانید که از این محصول برای کدام قسمت از بدن استفاده می نمایید. برای هر بخش از بدن بالش مخصوص در سایت سلامت کالا موجود می باشد. برای مشکلات ارتوپدی مختلف ، پشتی ، کوسن های طبی ، تخت و تشک موجود می باشد. برخی از این بالش ها چند کاربره بوده و در موقعیت های مختلف قابل استفاده هستند.

Image

چرا باید بالش های طبی را خریداری کنید؟

خواب اصلی ترین نیاز بدن است. استراحت های شبانه احساسات ، ذهن و جسم را شاداب و جوان کرده و به فعالیت های روزانه اثر بسزایی میگذارد. بالش های طبی برای حمایت از بدن و تقسیم کننده وزن بدن در تمام ستون فقرات تنظیم شده اند. هر بالش باید مطابقت کامل با بدن شما داشته و فشار زیادی به بدن وارد نکند. خرید بالش طبی ارزان قیمت ممکن است در مرور زمان سفتی خود را از دست بدهد و کارایی لازم را نداشته باشد حتی در بعضی موارد ممکن است آسیب بیشتری به بدن وارد نماید. شاید هزینه خرید یک بالش طبی کمی زیاد باشد ولی می توانید از هزینه های جراحی و مراجعه به پزشک را از آن کم کنید. یک بالش طبی یا پشتی طبی باید به طور کامل از بدن حمایت کند و بدن را در بهترین حالت در زمان استراحت قرار دهد. 

قبل از خرید بالش های طبی بهتر است با انواع آن اشنا شوید تا انتخاب بهتری در هنگام خرید اینترنتی داشته باشید. 

Image

بالش های طبی  مخصوص گردن یا بالش های برجسته 

بالش های طبی با طراحی منحنی برای از بین بردن درد و گرفتی گردن، سردرد، جریان تنفس استفاده می شوند. این بالش ها باعث کم شدن خرناس و عائم آپنه میشوند. این بالش طبی برای استفاده در قسمت سر و گردن و شانه استفاده میشود.

بالش های گردنی یا مسافرتی

ظاهر این بالش طبی شبیه به نعل اسب می باشد و برای نگه داشتن گردن استفاده میشوند. این نوع از بالش ها برای افرادی که به صورت نشسته در سفر یا ماشین استراحت میکنند مناسب است.

بالش طبی گوه

شکل این بالشها به صورت مثلثی بوده و برای امراضی مثل برگشت اسید معده و مشکلات گوارشی حین خواب استفاده می گردد. از این بالش ها می توان به صورت خوابیده  نشسته استفاده نمایید.

Image

بالش طبی کمری

شکل این بالش ها به صورت هلالی بوده و برای رفع کمر درد و حفظ موقعیت در هنگام نشستن استفاده میشود. از این مدل برای محافظت از گردن و برای بالا نگه داشتن پا از سطح زمین زیر زانو نیز استفاده میشود.

Image

بالش طبی زانو 

این نوع شبیه ساعت شنی بوده و در بین پا در هنگام خواب قرار میگیرند تا فرد بتواند تعادلی بین پایین تنه خود با قسمت بالایی بدن داشته باشد این بالش ها برای گردش خون استفاده میشود.

Image

بالش های طبی بدن

بالش های طبی بدن برای تسکین درد و محافظت از تمام بدن ، شانه، کمر وگردن ، زانو و پاها طراحی شده اند. این بالش جایگزین خوبی برای سایر بالش ها می باشد.

بالش های طبی گندم سیاه

با قرار دادن پوست گندم در داخل این بالش ها قابلیت های انعطافی آن افزایش پیدا کرده و می تواند مطابق با گردن سر و شانه ها تنظیم شود.

Image

بالش های طبی محافظ ستون فقرات

برای حفاظت از گردن در هنگام استراحت از این بالش طبی می توان استفاده نمود.

مواردی که باید قبل از خرید بالش های طبی و پشتی طبی در نظر بگیرید.

ارتفاع بالش های طبی : شیب یا همان ارتفاع در بالش ها از مهمترین ارکان برای خرید می باشد. 

مدل خوابیدن شما : مدل خوابیدن فرد استفاده کننده از بالش اهمیت زیادی دارد زیرا این بالش ها حرکات طبیعی بدن را حفظ میکنند.

سایز و اندازه بالش طبی: بهتر است از بالشی متناسب با اندام و قد خود استفاده نمایید.

کاور و پوشش مناسب برای بالش : از روکش هایی که در برابر گرما و تعریق مقاوم هستند و از بدن محافظت می کند انتخاب نمایید.

بالش ضد حساسیت : این نوع برای افرادی که حساسیت های پوستی هستند انتخاب بهتری است.

تمیز نگه داشتن بالش های طبی از دیگر مسائلی است که باید به آن اهمیت دهید . از بالش های طبی قابل شستشو استفاده کنید. قبل از خرید بالش های طبی به برچسب های شستسشو دقت کنید. با توجه به توضیحات تولید کننده حداقل سالی دو بار بالش های طبی را بشورید.

از بالش های طبی برای حمایت از بدن استفاده میشود پس فقط برای این کار از آنها استفاده کنید. از هر بالش طبی فقط برای کاربری که در نظر گرفته شده استفاده نمایید. بالش هایی با چند کاربری در سایت سلامت کالا موجود است. با خرید یک بالش می توانید به راحتی برای حمایت از چند قسمت بدن استفاده نمایید.

Image

نکات مهم در خرید و انتخاب پشتی طبی

پشتی طبی برای قرار دادن ستون فقرات در بهترین حالت طراحی شده است. که این امر امکان وضعیت صحیح تری در هنگام نشستن فراهم میکند. با توجه به توضیحاتی که در بالا اشاره شد برای خرید پشتی طبی به چند نکته مهم اشاره میکنیم و توضیحات بیشتر را می توانید در مقاله خرید پشتی طبی در سایت سلامت کالا مشاهده نمایید.

- جنس پشتی طبی : اصولاً این پشتی های طبی از جنس اسفنج نرم ، پلی استر ، و فوم ساخته میشوند. از پشتی هایی که خیلی سفت و یا خیلی نرم هستند خرید نکنید.

- سایز محصول : ابعاد و سایز پشتی طبی در تمامی مدلها به صورت استاندارد طراحی میشود. با توجه به عرض بدن و پشتی صندلی که قرار است از آن استفاده نمایید اقدام به خرید نمایید.

- تنفس پذیری پشتی طبی:  با این قابلیت حجم تعرقات بدن کاهش پیدا خواهد کرد. 

- روکش محصول طبی : اگر در محیطی هستید که ممکن است پشتی طبی کثیف شود بهتر است برای آن یک روکش تهیه کنید تا بتوانید به راحتی آن را شستشو دهید.

- قابلیت شستشو : از پشتی های طبی که قابل شستشو هستند خریداری نمایید تا بتوانید به راحتی آن را شستشو دهید.

- قیمت پشتی طبی :  طراحی ارگونمیک در یک پشتی از قیمت اهمیت بیشتری دارد. پشتی طبی ارزان قیمت ممکن است به بدن آسیب های جبران ناپذیری وارد کند.

برای خرید و انتخاب بالش طبی و پشتی طبی می توانید از سایت سلامت کالا دیدن نمایید و اقدام به خرید بهترین برندها و با کیفیت ترین ها نمایید. مشاوران ما در سایت salamtkala برای پاسخ گویی به سوالات شما به طور 24 ساعته در دسترس میباشند.