هفت محصول پزشکی و بهداشتی پر مصرف در دوران کرونا

در دوران بیماری کرونا تعدادی از ادوات پزشکی و بهداشتی بسیار مورد توجه قرار گرفته شده است که در این مقاله به تک تک آنها می پردازیم و چند وسیله پر کاربرد و همچنین پر فروش را در دوران کرونا برای شما مورد نقد و بررسی قرار و معرفی نماییم تا بتوانید برترین ها را در ایز زمینه انتخاب و خریداری نمایید.

آخرین ویرایش : 09 شهریور 1400

هفت محصول پزشکی و بهداشتی پر مصرف در دوران کرونا

در دوران بیماری کرونا تعدادی از ادوات پزشکی و بهداشتی بسیار مورد توجه قرار گرفته شده است که در این مقاله به تک تک آنها می پردازیم و چند وسیله پر کاربرد و همچنین پر فروش را در دوران کرونا برای شما مورد نقد و بررسی قرار و معرفی نماییم تا بتوانید برترین ها را در ایز زمینه انتخاب و خریداری نمایید. 

اولین و پر فروش ترین و همچنین پر کاربرد ترین محصول در دوران کرونا را می توان به ماسک های بهداشتی سه لایه اختصاص داد این نوع از ماسک ها برای جلوگیری از انتقال ویروس و همچنین فیلتری برای تنفس به کار می رود. ماسک‌های تنفسی بیشتر در بخش‌های بیماران عفونی در بیمارستان‌ها و یا توسط افرادی که مشکلات ریوی داشتند استفاده می‌شد. اما امروزه، بدلیل شیوع بیماری تنفسی کرونا تمامی مردم موظف شده‌اند برای جلوگیری از انتشار این بیماری از ماسک تنفسی استفاده کنند. 

شیوع بیماری کرونا باعث شده است تا ماسک‌ها در انواع  مختلف طراحی و تولید شوند. از آنجایی که استفاده ازین ماسک‌ها تا زمان شیوع این بیماری بصورت روزمره است طراحی رنگ‌های متفاوت باعث شده تا یکنواختی در استفاده ازین ماسک‌ها از بین برود. محبوبت‌ترین رنگ‌های مورد استفاده مشکی، طوسی، صورتی، سبز و آبی است. این رنگ ‌بندی بیشتر در ماسک‌های ساده یا همان سه لایه دیده می‌شود. 

Image

انواع ماسک های تنفسی:

ماسک های تنفسی و سه لایه دارای انواع مختلفی هستند که می توان به ماسک های فیلتر دار، ماسک های معمولی سه لایه ، ماسک های سه لایه ، ماسک های نانو و یا همان پارچه ای و ماسک های فیلتر دار با گرید های مختلف می باشند. 

در بخش بعدی به ماسک های سه بعدی می رسیم که دارای تنوع رنگ بسیار بالا و همچنین برای جلوگیری و پیشگیری از بروز بیماری هایی ریوی و به خصوص انتقال کرونا بسیار مناسب است و می توانید برای خرید ماسک سه بعدی از طریق اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه به داروخانه آنها را درب منزل دریافت نمایید. این نوع از ماسک ها جز پر فروش ترین محصولات در زمان پیدایش کرونا بوده و در زمره پر مصرف ترین ها قرار می گیرد زیرا می توانید در بعضی از مدل ها آن ها را شستشو نمایید و بر عکس ماسک های سه لایه که یک بار مصرف هستند می توانید به راحتی از آنها استفاده نمایید.

Image

محصول سومی که در دوران کرونا جز پر فروش ترین ها و پر کاربرد ترین ها می توان اشاره کرد تب سنج نام دارد زیرا یکی از علائم بیماری کرونا تب بوده و برای ورود و خروج به مکان های عمومی می بایستی ابتدا قبل از ورود و قبل ار خروج میزان تب و دمای بدن کنترل شود. ناگفته نماند که نقاط محتلف بدن می تواند میزان دمای بدن را نمایش دهند از این رو تب سنج ها دارای انواع مختلفی هستند که عبارتند از : ابتدا تب سنج ها به دو نمونه بزرگسالان و کودکان بخش بندی می شود به طور مثال برای اندازه گیری دقید دمای بدن کودکان می توانید از تب سنج های درو گوشی استفاده نمایید که بسیار راحت بوده و گوش را اذیت نمی کند.

تب سنج های لیزری یا غیر تماسی که در دوران کرونا از فروش بالایی بهره برند و جز محبوب ترین ها در این قسمت می باشند و دلیل محبوبیت آن نیز همین نداشتن تماس با پوست بدن می باشد که از انتقال بیماری های پوستی و بخصوص کرونا بسیار جلوگیری می نمایند.

نوع دیگر تب سنج ها دیجیتالی بوده که جز دقیق ترین تب سنج ها در بازار ایران و جهان می باشند و استفاده از آن بسیار راحت بوده و تنها با یک باتری مدت زمان بالایی را می تواند کار کند و علاوه بر آن می تواند ذخیره سازی داده را با تعداد محدود داشته باشد. قدیمی ترین نوع تب سنج را می توان به تب سنج های جیوه ای اختصاص داد که توصیه نمی شود که از این دستگاه برای دوران کرونا استفاده نمایید زیرا کارایی با آن سخت بوده و پس از هر بار استفاده می بایستی ضد عفونی شود. از دیگر تب سنج ها می توان به مادون قرمز و دما سنج های نواری اشاره کرد.

Image

چهارمین محصول پر فروش و پر طرفدار در دوران کرونا به  محلول های ضد عفونی کننده دست اختصاص می یابد . این محصول همانند ماسک های سه لایه بسیار کار آمد بوده و در دوران کرونا بسیار پر مصرف می باشد. این نوع از محلول ها به صورت ژل و همچنین مایع به فروش می رسد و طریقه استفاده از آنها بسیار راحت می باشد. محلول های ضد عفونی کننده دست دارای گلیسرین و آب بوده که موجب می شود تا دستان شما خشک نشود و حساسیتی ایجاد نکند و به علاوه ضد عفونی و تمیز گردد.

پنجمین محصول پر فروش و پر مصرف در زمان کرونا محلول های ضد عفونی کننده سطوح می باشد که برای تمیزی و همچنین ضد عفونی کنندگی از آن استفاده می گردد در زمان بیماری کرونا به علت این که این ویروس بر روی اجسام هم تاثیر می گذارد و انسان با لمس سطوح ممکن است به این بیماری مبتلا شوند از این رو یکی از پر کاربرد ترین محصولات در اماکن عمومی و بیمارستان ها محلول های ضد عفونی کننده سطوح می باشد.

ششمین محصول پر مصرف در زمان کرونا به دستگاه های ضد عفونی کننده اختصاص می یابد. زیرا هر فرد در طول روز با اجسام بسیاری برخورد می کنند و می توانند برای ضد عفونی کردن دست ها و همچنین البسه از این نوع دستگاه های ضد عفونی کننده استفاده نمایند این نوع دستگاه ها دارای انواع ایستاده و اتوماتیک می باشند و می توان از آنها در ادارات و ارگان ها و همچنین شرکت ها با تردد بسیار استفاده نمود.

Image

آخرین محصول یکی از محبوب ترین ها و علاوه بر آن یکی از ابزرار پزشکی پر کاربرد می باشد که دستگاه تست اکسیژن خون نام دارد. این دستگاه بسیار کوچک بوده و به راحتی می تواند قابل حمل باشد و با تنها یک یا دو باتری می تواند عملکرد میزان سطح اکسیژن خون فرد را بدرستی و با دقت بالا نشان دهد تا بیماران و افراد استفاده کننده بتوانند به چکاب خود در این زمینه رسیدگی نمایند. ناگفته نماند که میزان اکسیژن خون در حالت نرمال می بایستی بین اعداد 95 تا 100 باشد و اگر پایین تر از  اعداد اعلام شده باشد باید حتما به پزشک معالج مراجعه شود. 

حال ما به شما عزیزان توصیه می نماییم که برای خرید این محصولات و محصولات حوزه پزشکی و سلامت و بهداشتی نیازی به بیرون رفتن از منزل ندارید و می توانید تنها با چند کلیک ساده آن ها را درب منزل تحویل بگیرید. شما می توانید با مراجعه به سایت فروشگاهی سلامت کالا به نشانی WWW.SALAMATCALA.COM تمامی اقلام بهداشتی خود اعم از خرید اینترنتی ماسک سه لایه ، خرید اینترنتی ماسک سه بعدی ، خرید دستگاه  های ضدعفونی، خرید محلول های ضد عفونی کننده سطوح و دست و همچنین انواع تب سنج و دستگاه تست اکسیژن اقدام نمایید. سلامت شما وظیفه ماست.